مبلمان اداری

دسته صندلی اداری – معرفی انواع دسته صندلی اداری

دسته صندلی اداری

دسته صندلی اداری

چون دسته صندلی اداری از جمله قطعات مهم یک صندلی اداری محسوب می شود به همین دلیل باید در انتخاب آن مواردی را در نظر گرفت. دسته صندلی های اداری در انواع مختلف انتگرال، حلقه ای، قابل برداشت، تی شکل و … طراحی می شوند.

هرکدام از این دسته ها ویژگیهای خاصی دارند. استفاده از هر نوع دسته در صندلی، باید به نحوی باشد که ساختار صندلی اداری را حفظ کند. در ادامه مطلب به معرفی بیشتر این دسته ها خواهیم پرداخت.

ساختار صندلی اداری

دسته حلقه ای صندلی اداری

دسته حلقه ای صندلی های اداری از نوع دسته های معمولی و ساده محسوب می شوند. این نوع دسته قابلیت تنظیم شدن ندارد و طراحی آن به صورت ثابت است. از دسته حلقه ای در صندلی های اداری معمولی استفاده می شود. جنس این نوع دسته از یک پلاستیک مقاوم است و نامگذاری آن به دلیل طراحی شکل ظاهری دسته است.

معرفی دسته انتگرال

این نوع دسته صندلی اداری به دلیل داشتن روکش پلاستیک، بسیار مقاوم است و ماندگاری بیشتری در مقایسه با سایر مدلهای دسته صندلی دارد. به همین دلیل از پرفروش ترین دسته های صندلی محسوب می شود.

دسته های قابل برداشت

این نوع دسته صندلی اداری را می توان به دو روش تنظیم کرد. تنظیم کردن دسته به دو روش نیز یک مزیت محسوب می شود. به این دلیل که کاربر امکان تنظیم کردن دسته را با توجه به شرایط بدنی و کاری خود دارد. این نوع دسته به شکل عمودی به سمت پایین و بالا جابجا می شود و در نقطه مورد نظر می توان آن را قفل و ثابت کرد.

دسته تی شکل

در این نوع دسته صندلی اداری پایه دسته در قسمت وسط قرار دارد و این حالت (قرار گرفتن پایه دسته، در وسط)  قابلیت تنظیم دسته را در زاویه های مختلف به کاربر می دهد. به دلیل راحتی زیاد این دسته، بیشتر موارد در صندلی های ارگونومیک، صندلی های مدیریتی و صندلی های استاندارد از دسته تی شکل استفاده می شود. این نوع دسته جزء دسته های مطابق با ساختار صندلی اداری است.

قطعات صندلی اداری

بهترین دسته صندلی اداری

چون هنگام نشستن بر روی صندلی اداری بیشتر اوقات دست، روی دسته قرار می گیرد به همین دلیل باید دسته صندلی دارای کیفیت زیادی باشد که بعد از مدتی ساختار دسته شکل اولیه خود را از دست ندهد. چون با از بین رفتن ساختار دسته، کل کیفیت صندلی آسیب می بیند. معمولا جنس دسته صندلی اداری از پلاستیک های فشرده، فلز، چوب، استیل و … ساخته می شود. جهت راحتی بیشتر و البته زیبایی دسته، روی آنها پدهایی به کار میروند. در ادامه به معرفی بیشتر پد خواهیم پرداخت.

 

منظور از پد دسته صندلی اداری چیست؟ 

به طور کلی ساختار صندلی اداری به گونه ای است که سبب راحتی کاربر در حین کار کردن باشد. هدف از به کار بردن پد روی دسته صندلی نیز راحتی بیشتر کاربر است. گاهی اوقات دسته صندلی ممکن است خیلی سفت باشد به نحوی که هنگام گذاشتن دست کاربر روی دسته، این سفتی سبب ایجاد ناراحتی دست شود. به همین دلیل اغلب از پدهایی استفاده می شود که سبب نرمی دسته و راحتی کاربر می شود.

 

نکاتی در رابطه با انتخاب دسته صندلی مناسب

چون یکی از قطعات صندلی اداری استاندارد، دسته آن است به همین دلیل باید در انتخاب دسته به نکاتی توجه کرد. علاوه بر کیفیت دسته صندلی کیفیت دیگر لوازم صنعتی که در ساخت صندلی های اداری به کار میروند در استاندارد بودن یک صندلی موثر هستند.

* یکی از نکاتی که در انتخاب دسته صندلی اداری باید در نظر گرفت انعطاف پذیر بودن، مقاوم و نرم بودن دسته است.

* علاوه بر این بهتر است امکان تنظیم دسته برای کاربر وجود داشته باشد.

* بهتر است از دسته ای استفاده شود که قابلیت تعویض و تعمیر آن وجود داشته باشد.

* مهمترین نکته در این مورد کیفیت جنس دسته است. اگر دسته از جنس مرغوب ساخته شده باشد ماندگاری و کیفیت بالایی دارد. به همین دلیل بهتر است دسته، صندلی که خریداری می شود از یک شرکت معتبر باشد. یکی از تولید کنندگان معتبر در زمینه تولید انواع قطعات صندلی اداری و لوازم صنعتی شرکت وینهل است. این شرکت تمام قطعات صندلی اداری و لوازم صنعتی را که تولید می کند از مواد مرغوب، با کیفیت و برابر با استانداردهای جهانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.