مبلمان اداری

تفاوت صندلی کامپیوتر و صندلی اداری – نحوه استفاده از صندلی کامپیوتر

صندلی کامپیوتر

درباره صندلی اداری و انواع آن

صندلی کامپیوتر به ویژه صندلی اداری یکی از مهمترین تجهیزات و وسایل ادارات و اتاق کار در منازل است. این نوع صندلی نحوه نشستن پشت کامپیوتر و میز را برای فرد مشخص می کند.

نشستن شخص روی صندلی اداری مناسب موجب تغییر حالت او در هنگام کار کردن می شود. کمر، گردن، ستون فقرات، شانه ها و باسن دچار آسیب نمی شوند. صندلی های اداری انواع مختلفی دارند از جمله: صندلی مدیریتی، صندلی کنفرانس، صندلی کارمندی و صندلی انتظار مهمان.

آشنایی با صندلی کامپیوتر و ویژگی های آن

در دنیای امروز کامپیوتر و لوازم مرتبط با آن نقش مهمی دارند. اکثر افراد ساعات بسیاری از شبانه روز را در حال کار با کامپیوتر و لپ تاپ می گذرانند. به همین جهت استفاده از صندلی کامپیوتر مناسب و استاندارد ضرورت دارد. صندلی هایی که جهت کار با کامپیوتر مورد استفاده قرار می گیرند در مدل ها و اندازه های مختلفی ساخته می شوند و هر کدام ویژگی های متفاوتی دارند.

نحوه نشستن پشت کامپیوتر

مزایای صندلی کامپیوتر استاندارد

صندلی کامپیوتر یکی از مهمترین وسایل در هنگام استفاده از لپ تاپ و رایانه است؛ چرا که فرد مدت زمان زیادی به حالت نشسته قرار می گیرد. اگر صندلی دارای استانداردهای لازم باشد؛ گردن، کمر، ستون فقرات و شانه شخص از آسیب در امان می ماند؛ در غیر این صورت لطمات زیادی به اندام فرد وارد می شود. یک صندلی اداری مناسب باید اندازه های استانداردی داشته باشد و از کمر فرد محافظت کند. انحنای صندلی در ناحیه کمر به میزان لازم موجب می شود که ستون فقرات در حالت درستی قرار بگیرد.

به طور کلی می توان گفت که صندلی کامپیوتر مناسب ویژگی های متعددی دارد از قبیل: امکان تنظیم نشیمن و ارتفاع آن، روکش مرغوب و بادوام، دسته هایی با سایز و شکل مناسب و قابلیت تنظیم ارتفاع، پشتی متناسب با فرم ستون فقرات و ناحیه کمر. بنابراین با توجه به توضیحات باید در هنگام خرید صندلی کامپیوتر علاوه بر زیبایی به راحتی و ارگونومیک بودن آن نیز توجه کرد.

نحوه نشستن پشت کامپیوتر به روش مناسب

نحوه نشستن پشت کامپیوتر به دلیل مدت زمان زیاد استفاده از این وسیله، اهمیت بالایی دارد. جهت نشستن به روش درست باید از صندلی کامپیوتر استاندارد و مناسبی استفاده کرد. طریقه نشستن صحیح روی صندلی کامپیوتر به این ترتیب است:

  • تا انتهای بخش نشیمن صندلی خود را به عقب برده و کاملا کمر و ستون فقرات را به پشت صندلی تکیه دهید.
  • کیبورد در مرکز بدن و صورت رو به روی مانیتور قرار گیرد.
  • پاها به راحتی روی زمین قرار گرفته و آرنج ها به حالت باز از بدن باشند.

برای قرار گرفتن اعضای بدن به شکل درست، باید زاویه و ارتفاع قطعات صندلی اداری مانند: ارتفاع دسته و نشیمن را تنظیم کنید. 

قطعات صندلی اداری

تفاوت صندلی اداری و صندلی کامپیوتر

صندلی کامپیوتر یکی از انواع صندلی های اداری است. این نوع صندلی ها یکی از پرکاربردترین تجهیزات اداری به شمار رفته و از تنوع بالایی برخوردارند. صندلی های کامپیوتر تنظیمات متعددی دارند و اغلب آنها دارای 5 پایه چرخدار هستند. چرخ های صندلی موجب حرکت راحت آن در فضای اطراف می شوند. اما خصوصیات ذکر شده در کلیه انواع صندلی های اداری وجود ندارد و از جهت ویژگی ها با یکدیگر متفاوتند.

درباره شرکت وینهل و تولیدات آن

وینهل یکی از شرکت های تولید کننده مکانیزم و قطعات صندلی اداری است. این شرکت فعالیت خود را در سال 1377 آغاز و تولیدات خود را به بازار عرضه کرد. تولیدات وینهل از مواد مرغوب بوده و با کمک نیروی مجرب و متخصص تهیه می شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.