مبلمان اداری

از کمر درد فرار کنید – صندلی اداری مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

صندلی اداری مناسب

صندلی اداری مناسب و ویژگی های این نوع صندلی

یک صندلی اداری مناسب باید دارای ویژگی‌هایی باشد، تا کاربر هنگام استفاده از آن حس خوب و راحتی  داشته باشد. چون صندلی اداری از جمله تجهیزات ضروری برای کارمند هر اداره و شرکتی است باید هنگام انتخاب این نوع صندلی به ویژگی‌هایی جهت بازدهی بیشتر توجه شود.

* یکی از ویژگیهای صندلی اداری مناسب این است که طراحی آن باید به نحوی باشد که هنگام نشستن تمام قسمتهای ستون فقرات، که شامل پشت، کمر و گردن است را پوشش دهد، و فرم درست اندام های بدن را حفظ کند.

* یکی از مواردی که در تولیدی مکانیزم صندلی اداری اهمیت دارد پشتی آن است. پشتی صندلی اداری بهتر است که از نوع فنری باشد.

* از ویژگیهای دیگر یک صندلی اداری مناسب طراحی درست دسته های آن است. این طراحی باید به گونه ای باشد که کاربر به راحتی امکان تنظیم کردن آن با فرم بدن خود را داشته باشد. به گونه ای که فاصله‌ی آرنج از شانه به شکل عدد هشت باشد.

* ارتفاع نشیمنگاه صندلی اداری هنگام نشستن اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل یکی از خصوصیات و ویژگی صندلی اداری مناسب، قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی با توجه به قد کاربر است.

* داشتن پشتی استاندارد نیز یکی دیگر از ویژگیهای صندلی اداری مناسب است.

* علاوه بر مواردی که ذکر شد اگر هر کدام از قطعات صندلی اداری از نظر کیفیت، استاندارد نباشند سبب نامناسب بودن صندلی و به وجود آمدن مشکلاتی برای کاربر می شوند.

صندلی اداری نامناسب

در خرید صندلی اداری مناسب باید به چه مکانیزم‌هایی توجه کرد

یک صندلی اداری مناسب دارای مکانیزم های خاصی است. منظور از مکانیزم صندلی اداری ساختار صندلی است. در واقع مکانیزم صندلی اداری با توجه به نحوه‌ی حرکت بعضی از قطعات صندلی اداری به وجود می آید. در ادامه به توضیح بیشتر مکانیزم صندلی مدیریتی و اداری خواهیم پرداخت.

* اگر کاربر مایل به وجود حرکت هماهنگ بین نشیمنگاه و پشتی صندلی باشد باید از یک صندلی با مکانیزم تیلت استفاده کند. منظور از مکانیزم تیلت این است که زمانی که کاربر نیاز به استراحت دارد به نشیمنگاه و پشتی فشار وارد می کند. در اثر فشار، هر دو قسمت نشیمنگاه و پشتی به صورت هماهنگ به سمت عقب حرکت می کنند.

* یکی دیگر از انواع مکانیزم صندلی اداری سینکرون است. این مکانیزم بر خلاف مکانیزم تیلت است. به این معنی که هماهنگی میان حرکت پشتی و نشیمنگاه وجود ندارد. این عدم هماهنگی سبب ایجاد راحتی بیشتر کاربر می شود و به عبارت دیگر این مکانیزم پیشرفته تر از تیلت است.

* نوع دیگری از مکانیزم های صندلی، مکانیزم ال است. این مکانیزم در واقع ساده‌ ترین نوع مکانیزم صندلی محسوب می شود. در مکانیزم ال نشیمنگاه ثابت، و فقط پشتی صندلی حرکت می کند. پشتی صندلی تا یک زاویه‌ی خاص خم می شود و از طریق فنر به حالت اولیه برمی گردد.

* یکی دیگر از مکانیزم‌ ها زانویی است. معمولا مکانیزم صندلی مدیریتی از نوع زانویی است. در این نوع مکانیزم، گردش صندلی راحت تر، همچنین نشیمن صندلی مدیریتی به دلیل نوع مکانیزم آن راحت تر از دیگر صندلی های اداری است. 

 

قطعات صندلی اداری

عواملی که باعث ایجاد کمر درد در یک صندلی اداری نامناسب می شود

افرادی که به دلیل شرایط کاری، زمان زیادی روی صندلی می نشینند اگر صندلی آنها به صورت استاندارد نباشد، به مرور زمان استفاده از صندلی نامناسب سبب به وجود آمدن مشکلات زیادی در قسمت ستون فقرات و کمر آنها می شود. به همین دلیل جهت جلوگیری از بیماریهای مربوط به ستون فقرات و کمر، استفاده از یک صندلی اداری مناسب اهمیت زیادی دارد. عواملی که باعث ایجاد کمر درد در صندلی های نامناسب می شود این موارد هستند.

* پشتی صندلی های نامناسب معمولا باعث ایجاد فشار در کمر می شوند و کاربر امکان حرکت به سمت جلو و یا عقب را به راحتی ندارد. یک صندلی اداری مناسب باید هنگام نشستن از ستون فقرات محافظت کند. در صورتی که یک صندلی نامناسب باشد به دلیل اینکه ستون فقرات را در فشار قرار می دهد به مرور زمان سبب ایجاد دیسک کمر و بیماریهای مربوط به ستون فقرات در فرد می شود. در واقع چون یک صندلی نامناسب قابلیت حفظ شکل طبیعی ستون فقرات را ندارد سبب ایجاد مشکلات مربوط به کمر و ستون فقرات می شود.

* یکی از موارد دیگر در صندلی های نامناسب که سبب ایجاد کمر درد در افراد می شود بالشتک صندلی است. بالشتکی که در صندلی استفاده می شود اگر زیاد سفت و یا بزرگ باشد به مرور زمان سبب ایجاد درد در ناحیه‌ی کمر می شود.

معرفی بهترین برند تولید کننده‌ی قطعات صندلی اداری

همانطور که اشاره شد کیفیت صندلی اداری استفاده شده تاثیر زیادی در جلوگیری از به وجود آمدن بیماریهای مربوط به کمر و ستون فقرات دارد. کیفیت صندلی نیز با استفاده از قطعات استاندارد به وجود می آید. یکی از شرکت هایی که کار تولید انواع قطعات صندلی اداری، طبی و ارگونومیک استاندارد را انجام می دهد، شرکت وینهل است. تولیدی مکانیزم صندلی اداری و مکانیزم صندلی مدیریتی این شرکت برابر با استانداردهای جهانی است. تمام مراحل طراحی و تولید مکانیزم صندلی اداری این شرکت توسط کارشناسان حرفه ای در این زمینه انجام می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.