مبلمان اداری

خرید صندلی اداری مناسب – از صندلی اداری مناسب چه میدانید؟

صندلی اداری مناسب

وضعیت بدنی نامناسب هنگام نشستن می تواند مشکلات زیادی از جمله کمردرد و گردن درد برای بدن به همراه داشته باشد. با استفاده از یک صندلی اداری مناسب و همچنین توجه به وضعیت طبیعی بدن، می توان از این مشکلات جلوگیری کرد.

صندلی ارگونومیک

نکاتی در مورد نحوه نشستن پشت کامپیوتر

نحوه نشستن پشت کامپیوتر بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده است. چرا که مردم چه در محل کار و چه در زندگی روزمره خود وقت زیادی را پشت کامپیوتر می گذرانند. از کارهای اداری گرفته تا فعالیت هایی مثل بازی و تماشای فیلم، در وضعیت نشسته پشت کامپیوتر انجام می شوند.

بسیاری از ما می دانیم که وضعیت بدنی نامناسب به مرور زمان مشکلات زیادی را برای سلامتی ایجاد می کند. بعضی از این مشکلات عبارت هستند از کمردرد، گردن درد، شانه های گرد، اختلال در عملکرد ستون فقرات، سردرد و سندرم هایی مثل سندرم تونل کارپال. بنابراین توجه کافی به وضعیت بدنی هنگام نشستن اهمیت زیادی دارد و از بروز صدمات احتمالی جلوگیری می کند.

صندلی اداری مناسب و ارگونومیک علاوه بر جلوگیری از درد و آسیب، می تواند سطح انرژی و گردش خون را هنگام نشستن پشت کامپیوتر بهبود بخشد. به این ترتیب، تمرکز شما هنگام انجام فعالیت های مختلف بیشتر خواهد شد. می توان گفت نشستن درست پشت کامپیوتر به تلاش زیادی نیاز ندارد. بلکه بیشتر به توجه شما هنگام نشستن نیاز دارد.

چرا باید از صندلی اداری مناسب استفاده کنید؟

صندلی اداری مناسب به گونه ای طراحی شده است که بتوانید با وضعیت بدنی درست پشت کامپیوتر بنشینید. آن هم بدون اینکه خیلی به آن فکر کنید و نگران رعایت حالت درست باشید. این صندلی به شانه ها، باسن و ستون فقرات اجازه می دهند در یک راستا قرار گیرند و از تمام بدن شما حمایت کنند. به همین خاطر، دیگر مشکلاتی مثل قوز کردن و خمیدگی ایجاد نخواهند شد. بنابراین توصیه می شود قبل از اینکه نگران وضعیت نشستن خود پشت کامپیوتر باشید، یک صندلی اداری مناسب تهیه کنید.

اگر از یک صندلی معمولی به جای صندلی ارگونومیک استفاده می کنید، باید توجه زیادی به وضعیت نشستن خود داشته باشید. این کار چندان آسان نیست. چرا که ممکن است برای مدت کوتاهی وضعیت بدنی خوبی داشته باشید، اما متوجه نشوید چه موقع آن را از دست می دهید و دچار خمیدگی می شوید. به همین خاطر، توصیه می شود در صورت امکان حتما یک صندلی اداری مناسب تهیه کنید.

نحوه نشستن پشت کامپیوتر

بهترین وضعیت بدنی

صندلی ارگونومیک تنها به بعضی تنظیمات ساده نیاز دارد تا بهترین وضعیت بدنی را برای نشستن شما فراهم کند. پس از انجام این تنظیمات ساده، کافی است به صندلی تکیه دهید و به راحتی فعالیت های مورد نظر خود را انجام دهید.

در صورت استفاده از صندلی معمولی، توصیه می شود با نشستن در مرکز صندلی شروع کنید تا باسن شما، وزن را به طور مساوی بدون اینکه به یک سمت بدن متمایل شود، تقسیم کند. سپس ارتفاع صندلی را به صورتی تنظیم کنید که بتوانید پاهای خود را محکم روی زمین بگذارید. اگر این کار برایتان مشکل است، می توانید از زیرپایی مناسب استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید زانوهای شما باید 90 درجه خم شوند و در حالت یکنواختی نسبت به باسن قرار گیرند. مطمئن شوید باسن شما انتهای صندلی را لمس می کند. همچنین یک فاصله کوچک در حد 2 تا 3 اینچ میان لبه صندلی و قسمت پایین ران وجود دارد.

در مرحله بعد، با رعایت زاویه 100 تا 110 درجه به صندلی خود تکیه دهید. پشت صندلی باید کمی خمیده باشد و کمر شما را صاف نگه دارد تا حمایت مناسبی هنگام نشستن داشته باشید. اصلا نباید خود را به سمت جلو خم کنید. صندلی اداری مناسب دارای پشتی خمیده و مناسب برای حمایت از بدن می باشد.

صندلی اداری مناسب همچنین دارای یک پشتی سر برای حمایت از گردن شما است. اگر از صندلی معمولی استفاده می کنید، شانه های خود را کمی به سمت عقب بکشید و گردن خود را صاف نگه دارید. دسته های صندلی نیز باید به صورتی تنظیم شوند که در ارتفاع آرنج های شما باشند. بازوها باید به راحتی در زاویه 90 درجه قرار گیرند تا بتوانید به راحتی از صفحه کلید استفاده کنید. همچنین در هنگام استفاده از موس، بهتر است آن را از طریق شانه خود به جای مچ کنترل کنید تا صاف بماند.

تنظیم موقعیت مانیتور

تنظیم موقعیت مانیتور یا لپ تاپ

علاوه بر استفاده از صندلی اداری مناسب، باید مانیتور یا لپ تاپ خود را در موقعیتی قرار دهید که نیاز به خم شدن به جلو نداشته باشید. بهتر است مانیتور را در فاصله 20 تا 30 اینچی نسبت به بازوهای خود قرار دهید. مطمئن شوید می توانید خطوط را بدون نیاز به خم شدن به جلو بخوانید. گردن شما باید در وضعیت ثابت و عمودی بماند. اگر از چند مانیتور استفاده می کنید، از چرخاندن گردن خود به سمت آن ها خودداری کنید. در عوض، می توانید صندلی را بچرخانید تا گردن شما حالت عمودی را حفظ کند.

از آنجا که صفحه کلید لپ تاپ به خود دستگاه متصل است، برای رعایت نکات ذکر شده می توانید از یک صفحه کلید جداگانه استفاده کنید. توصیه می شود هر 30 تا 60 دقیقه یک بار از جای خود بلند شوید و کمی حرکت کنید تا بدن شما بیش از حد سفت نشود. این کار به شما کمک می کند بتوانید وضعیت درست نشستن را دوباره رعایت کنید. با تمرین کافی، می توانید به طور طبیعی وضعیت درست را هنگام نشستن رعایت کنید. تهیه صندلی اداری مناسب این کار را برایتان راحت تر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.