مبلمان اداری

صندلی اداری ارگونومیک چیست؟ – ویژگیهای صندلی ارگونومیک

صندلی اداری ارگونومیک

صندلی اداری ارگونومیک به چه نوع صندلی گفته می شود؟

منظور از صندلی اداری ارگونومیک صندلی هستند، که سبب اصلاح نوع نشستن افراد می شود. این اصلاح نوع نشستن افراد سبب کاهش فشار بر روی ستون فقرات آنها می‌شود. افرادی که مدت زمان زیادی با توجه به شرایط کاری که دارند از صندلی استفاده می کنند، ممکن است در اثر نشستن های نادرست به مرور زمان آسیب های جدی به ستون فقرات و سایر اندام های بدن آنها شود. اما استفاده از صندلی های اداری ارگونومیک مانع به وجود آمدن این مشکلات در افراد می شود، چون طراحی این نوع صندلی به گونه ای است که از ستون فقرات محافظت می کند. در ادامه به معرفی بیشتر این صندلی خواهیم پرداخت.

 

صندلی های ارگونومیک

ویژگی و مشخصات این نوع صندلی

صندلی های ارگونومیک به دلیل داشتن ویژگیهای خاص، امروزه جزء صندلی های اداری پرکاربرد محسوب می شوند این ویژگیها شامل این موارد است.

* یکی از ویژگیهای مهم صندلی اداری ارگونومیک پشتیبانی این صندلی از گودی کمر است. مکانیزم صندلی اداری به نحوی است که هنگام نشستن فرد، گودی کمر کاربر به طور کامل پر می شود و بعد از نشستن طولانی نیز احساس ناراحتی در قسمت کمر به فرد دست نمی دهد.

* از ویژگیهای دیگر صندلی های ارگونومیک، قابلیت تنظیم کردن ارتفاع آنها است. کاربر این امکان را دارد که با توجه به میزان قد خود ارتفاع صندلی را جهت راحتی در نشستن تنظیم کند.

* در طراحی دسته های صندلی اداری ارگونومیک طراحی به نحوی است که کاربر با توجه به وضعیت بدنی خود امکان تنظیم دسته ها را دارد.

* از مشخصات دیگر این نوع صندلی داشتن زیرسری یا پشت سری است. وجود پشت سری سبب کاهش فشار در قسمت بالا تنه و شانه های کاربر می شود.

* از جمله ویژگیهای دیگر یک صندلی اداری ارگونومیک که اهمیت زیادی نیز دارد این است که، در ساخت این صندلی از مواد با کیفیت استفاده شده باشد. اگر همه‌ی قطعات صندلی اداری از مواد مرغوبی ساخته شده باشند به همان میزان کیفیت صندلی ساخته شده نیز افزایش می یابد. به عنوان مثال یک صندلی با کیفیت باید مانع به وجود آمدن تعریق در پشت کاربر شود.

* ویژگی دیگر این صندلی‌‌ این است که می توان میزان عمق نشیمنگاه را تنظیم کرد. با تنظیم کردن نشیمنگاه هیچ فشاری به زانو وارد نمی شود.

مزایای استفاده از صندلی اداری ارگونومیک

استفاده از یک صندلی مناسب و استاندارد جهت نشستن های طولانی مزایای زیادی دارد. این مزایا شامل این موارد است.

* یکی از مزیت های استفاده از صندلی اداری ارگونومیک آسایش و راحتی است. چون این نوع صندلی از هر نظر (ارتفاع، عمق نشیمنگاه و …) قابل تنظیم است سبب راحتی بیشتر کاربر در حین کار می شود.

* از مزیت های قابل توجه این صندلی ها، جلوگیری از به وجود آمدن بیماری های مربوط به ستون فقرات و زانو است. در واقع مکانیزم صندلی اداری به نحوی است که اندام های بدن، مانند ستون فقرات را در حالت درست آن ( که همان شکل s) است به صورت خودکار قرار می دهد.

* صندلی ارگونومیک به دلیل داشتن نشیمنگاه استاندارد، هنگام نشستن کاربر مانع به وجود آمدن فشار به قسمت ران و لگن می شود.

* از دیگر مزیت های صندلی اداری ارگونومیک انجام راحت تر کار است. در این نوع صندلی چرخ‌ هایی به کار رفته است که با استفاده از این چرخ ها کاربر به راحتی می تواند از یک قسمت به قسمت دیگر، بدون نیاز به ایستادن و خم شدن حرکت کند.

مکانیزم صندلی اداری

معرفی برترین تولید کننده‌ی قطعات صندلی ارگونومیک

همانطور که اشاره شد صندلی اداری ارگونومیک دارای ویژگیهای خاصی است که سبب تمایز آن با صندلی های معمولی می شود. اگر هر کدام از قطعات به کار رفته در صندلی ارگونومیک کیفیت استاندارد را نداشته باشد، سبب کاهش کیفیت صندلی ساخته شده می شود. به همین دلیل بیشتر تولید کنندگان این نوع صندلی ها از بهترین قطعات جهت ساخت صندلی ارگونومیک استفاده می کنند.

یکی از شرکت هایی که کار تولید قطعات صندلی اداری را با استفاده از مواد با کیفیت و مرغوب انجام می دهد،  شرکت صنعتی وینهل است. این شرکت، تولیدی مکانیزم صندلی را با توجه به استانداردهای جهانی انجام می دهد. شرکت وینهل از طریق به کارگیری افراد حرفه ای و متخصص در زمینه‌ی تولیدی مکانیزم صندلی و انواع لوازم جانبی آن یکی از معتبرترین شرکت های تولیدی محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.