مبلمان اداری

تفاوت صندلی ارگونومیک با صندلی اداری معمولی

صندلی ارگونومیک

تفاوت صندلی ارگونومیک با صندلی اداری معمولی

صندلی ارگونومیک چیست و چه کاربردی دارد؟ صندلی ارگونومیک چه تفاوتی با صندلی های اداری معمولی دارد؟ یک صندلی اداری باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ با افزایش کسب و کارهای مختلف استفاده از لوازم اداری نیز افزایش پیدا کرد. به طوری که سازمان ها و شرکت های زیادی از میزهای اداری، صندلی های معمولی و ارگونومیک و…  استفاده کردند. پس از گذشت مدتی شرکت های بزرگ تصمیم گرفتند لوازم اداری بهتری را تولید کنند. چرا که استفاده نادرست از صندلی های بی کیفیت و ارزان قیمت، سلامت کارکنان را به خطر می انداخت.

 امروزه بر اساس تحقیقات صورت گرفته می توان گفت که استفاده نادرست از لوازم و تجهیزاتی مانند صندلی اداری می تواند تاثیرات منفی را بر روی ستون فقرات انسان داشته باشد. به همین دلیل خرید و استفاده از صندلی ارگونومیک می تواند سلامتی افراد را تضمین نماید. بر این اساس در این مطلب صندلی های اداری را در مقایسه با صندلی های ارگونومیک بررسی می کنیم. سپس مزایای استفاده از صندلی های ارگونومیک را شرح می دهیم.

 

صندلی اداری

صندلی ارگونومیک چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

صندلی ارگونومیک با استفاده از جدیدترین متدهای روز دنیا تولید می شود. بر این اساس این دسته از صندلی ها در دو مدل تولید می شوند. در بیشتر ادارات و سازمان ها از صندلی های ارگونومیک سفت استفاده می شود که حرکت عضلات بدن را کم کرده و از آسیب به ستون فقرات جلوگیری خواهند کرد. با این حال روکش های نرم و انعطاف پذیر نیز در تولید این صندلی ها مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این ارتفاع صندلی های ارگونومیک نیز قابل تنظیم خواهد بود. در کنار تمام مزیت هایی که برای استفاده از این مدل صندلی ها وجود دارد، می توان به قسمت پشتی صندلی نیز اشاره نمود که قابل تنظیم خواهد بود. در تولید این صندلی ها از عرض و عمق استاندارد نیز استفاده می شود. بر این اساس استفاده از صندلی های ارگونومیک آسانتر خواهد شد.

صندلی اداری با استفاده از چه قطعاتی تولید می شود؟

قطعات صندلی اداری بر اساس کاربرد و مدل صندلی دسته بندی می شوند. با این حال هر چه کیفیت قطعات بالاتر باشد، قیمت صندلی نیز افزایش پیدا خواهد کرد. به همین دلیل صندلی های ارگونومیک از قیمت بالاتری برخوردار می باشند. در حال حاضر با توجه به قیمت و کاربرد صندلی، بهتر است به سراغ صندلی های ارگونومیک رفت که از دوام و استحکام بهتری برخوردار می باشند.

لوازم مورد استفاده در تولید صندلی و کاربرد آنها

لوازم صندلی به نحوی انتخاب می شوند که کاربرد صندلی را تسهیل نمایند. به عنوان مثال در تولید صندلی های اداری از قطعاتی مانند اهرم و مکانیزم صندلی استفاده می شود و در نهایت با توجه به تک اهرم بودن یا دو اهرم بودن صندلی، سایر قطعات صندلی اداری نیز مورد استفاده قرار خواهند گرفت. بر این اساس در تولید این مدل از صندلی ها از قطعاتی مانند قفل، پشتی، تخته نشیمنگاه، مکانیزم صندلی، پایه، جک، پد دسته، پد پشتی، فلز، میخ، چرخ، دسته، نوار لاستیکی و… استفاده می شود. علاوه بر این لوازم صندلی های اداری، بر اساس مدل صندلی نیز دسته بندی شده و متغیر خواهند بود. بنابراین هر چه صندلی بهتر باشد، قطعات بیشتری خواهد داشت.

 

مکانیزم صندلی

صندلی اداری مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

یک صندلی اداری مناسب باید ویژگی های زیادی داشته باشد. بنابراین یک صندلی خوب باید قسمت گردن، دنبالچه، کمر و پشت را به خوبی پوشش دهد. علاوه بر این طراحی قسمت میانی صندلی نباید به گونه ای باشد که موجب آسیب رسیدن به زانوها شود. یک صندلی اداری مناسب علاوه بر ویژگی های مذکور باید به راحتی تنظیم شود و خطر دیسک کمر، دیسک گردن و… را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. با این تفاسیر امروزه مجموعه های زیادی در زمینه تولید لوازم و تجهیزات اداری فعالیت می نمایند که تولیدات آنها بر اساس کیفیت و قیمت محصولات دسته بندی خواهد شد.

معرفی شرکت وینهل

شرکت وینهل یکی از بهترین شرکت های ایرانی است که در زمینه تولید قطعات اداری و انواع مکانیزم فعالیت می نماید. شرکت وینهل تلاش کرده است تا در تمام تولید خود از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت استفاده کند. بر این اساس تمام تولیدات این شرکت از استحکام و دوام خوبی برخوردار می باشند و طول عمر بالایی خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.