مبلمان اداری

معرفی انواع چرخ های صندلی اداری و نحوه ساخت آن

چرخ های صندلی اداری

معرفی انواع چرخ های صندلی اداری و نحوه ساخت آن

چرخ های صندلی اداری یکی از اجزای مهم تشکیل دهنده این نوع صندلی ها هستند. چرخ ها از مواد اولیه مختلفی ساخته می شوند و دوام و طول عمر هر کدام متفاوت می باشد. صندلی ها مکانیزم های گوناگونی دارند که در جهت رفاه و آسایش کاربر بر روی صندلی قرار داده می شود. چرخ های مقاوم و استاندارد کمک می کنند حرکت صندلی به خوبی اتفاق بیفتد.

ویژگی چرخ های صندلی اداری

چرخ صندلی اداری موجب حرکت روان و دسترسی آسان کاربر به نقاط مختلف میز و سایر بخش ها خواهد شد. صندلی یکی از المان های مهمی است که در مبلمان اداری به کار گرفته می شود. کارمندان ساعت های زیادی در محل کار حضور دارند و صندلی هایی که در این محیط استفاده می شود باید با در نظر گرفتن اصول اگونومیک و استانداردهای لازم تولید شود.

چرخ صندلی اداری با توجه به وزن کاربر و سطحی که صندلی بر روی آن قرار می گیرد انتخاب می شود. برخی از سطوح نرم هستند و حرکت چرخ بر روی آن به کندی انجام می شود در چنین مواردی چرخ های مخصوص می تواند حرکت صندلی را روان تر کند. برخی دیگر از سطوح سختی بیشتری دارند در این صورت مقاومت چرخ صندلی باید مورد توجه قرار بگیرد.

پایه صندلی

انواع چرخ های صندلی اداری

چرخ های صندلی اداری انواع مختلفی دارند. در هنگام تهیه صندلی انتخاب چرخ مناسب اهمیت خواهد داشت. پایه صندلی چرخ دار از بخش های مختلفی تشکیل شده است. مغزی، ساقه و چرخ پایه صندلی را تشکیل می دهد. ساقه چرخ را به پایه اتصال داده و محکم بودن این بخش می تواند موجب دوام و ماندگاری صندلی شود.

همچنین نحوه استفاده از صندلی، وزنی که بر روی آن قرار می گیرد نیز در دوام چرخ های صندلی اداری اثرگذار است. چرخ صندلی از متریال های گوناگونی ساخته می شود. در زیر به انواع جنس چرخ صندلی اداری اشاره خواهد شد:

چرخ صندلی پلی پروپیلن یا PP: چرخ های صندلی اداری که از این جنس باشند در برابر سایش مقاومت خوبی دارند همچنین وزن های مختلف را  تحمل می کنند. یکی دیگر از ویژگی های این محصول محافظت از سطوح می باشد و حرکت صندلی به مرور زمان باعث آسیب به سطح نمی شود.

چرخ صندلی لاستیکی: این نوع چرخ های صندلی اداری را می توان در محیط های صاف به کار گرفت. محیطی که صاف و یکدست نباشد باعث آسیب به چرخ می شود. این نوع چرخ ها حرکت روانی دارند و بر سطوح سرامیکی پرکاربرد هستند.

چرخ صندلی پلی یورتان یا PU: استفاده از این نوع چرخ مزایای زیادی دارد. استقامت ویژگی اصلی آن می باشد و در برابر ضربه استحکام خوبی از خود نشان می دهد. صندلی به کمک این چرخ حرکت نرم و روانی دارد و دسترسی کاربر به آسانی فراهم می شود. همچنین این محصول در رنگ های متنوع تولید می گردد.

چرخ صندلی نایلونی: در برخی از محیط ها صندلی های نرم و روان و کم صدا کاربرد فراوانی دارند. در محیط هایی مانند بیمارستان، کتابخانه، اتاق کنفرانس نیاز است که صندلی ها قابلیت های بیشتری داشته باشند. این نوع چرخ صندلی علاوه بر حرکت روان صدای کمی نیز تولید می کند.

لوازم جانبی صندلی اداری

قطعات صندلی اداری

چرخ های صندلی اداری یکی از بخش های صندلی می باشد. قطعات صندلی اداری متعدد بوده که برخی از آنها به عنوان اجزای اصلی و برخی به عنوان لوازم جانبی صندلی اداری به کار گرفته می شوند. قطعاتی مانند:

  • پایه صندلی اداری
  • چرخ صندلی اداری
  • جک صندلی اداری
  • پشتی صندلی اداری
  • دسته صندلی اداری
  • پد دسته صندلی اداری
  • و….

با استفاده از این قطعات مکانیزم های مختلفی بر روی صندلی های اداری قرار داده می شود. از مهمترین قطعات صندلی اداری، پایه صندلی می باشد. با استفاده از قابلیت قفل چرخ می توان پایه را ثابت کرد به این ترتیب از حرکت و جا به جایی صندلی جلوگیری می شود.

نحوه خرید پایه صندلی چرخ دار

چرخ های صندلی اداری انواع مختلفی دارد. نوع معمولی این صندلی‌ها از مکانیزم های ساده ای برخوردارند. اما صندلی چرخ دار PVC حرکت روان و دسترسی بهتری ایجاد می کند. لوازم جانبی صندلی اداری باید با دقت انتخاب شوند. برای خرید محصولات با کیفیت می توان به تولید کننده‌گان برتر مانند شرکت تولیدی وینهل مراجعه کرد. این شرکت به صورت تخصصی به تولید انواع مکانیزم و قطعات صندلی اداری می پردازد. مرغوبیت کالا و کیفیت خدمات موجب شده است که سایر تولید کننده‌گان مبلمان اداری از محصولات آن بهره مند شوند.

چرخ صندلی اداری که در شرکت وینهل تولید می شود از تکنولوژی روز دنیا برخوردار است و با تنوع طرح و رنگ در خدمت مشتریان قرار می گیرد. این محصولات دارای گارانتی بی قید و شرط هستند و به مدت ده سال می توان از خدمات پس از فروش این شرکت بهره مند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.