مبلمان اداری

پایه صندلی چرخ دار – آشنایی با انواع پایه صندلی اداری

پایه صندلی چرخ دار

انواع پایه صندلی چرخ دار

جنس بیشتر نمونه های پایه صندلی چرخ دار پلاستیکی و فلزی است. فلز سبب استحکام بیشتر پایه های فلزی می شود. این فلز قدرت حفظ وزن هرگونه صندلی سنگین را داشته و برای تمامی افراد مناسب است. پس تقسیم بندی کلی انواع پایه صندلی چرخ دار بر اساس جنس اصلی آن ها انجام می شود.

بر اساس تعداد پایه های اصلی نیز می توان این صندلی ها را دسته بندی نمود. صندلی های دارای 5 پایه اصلی برای مکان های اداری کاملا مناسب هستند. صندلی های سه پایه مصارف عمومی بیشتری داشته و در مناطق مسکونی کاربردی ترند.

 پایه صندلی اداری بیشتر از جنس فلز انتخاب می شود. به دلیل استفاده مکرر از این صندلی ها باید از نمونه های با کیفیت تری در ادارات استفاده شود. بر این اساس پایه صندلی فلزی در ادارات دولتی بیشترین کاربرد را دارد.

پایه چرخ دار

پایه صندلی چرخ دار مناسب برای فروشگاه ها و مراکز خرید

پایه چرخ دار انتخاب بسیار مناسبی برای فروشگاه های زنجیره ای و مراکز خرید است. به دلیل وجود بخش صندوق در این مکان ها لازم است فرد حسابدار به سرعت اقلام را بررسی کند. برای این کار نیاز است از یک صندلی مناسب استفاده کند. صندلی پایه چرخ دار سرعت عمل این فرد را افزایش می دهد. البته به طور کلی این نوع پایه صندلی برای تمامی ادارات و مراکز انتخاب بسیار خوبی خواهد بود.

صندلی چرخ دار ارگونومیک

یکی از جذاب‌ترین نمونه ها به عنوان پایه صندلی اداری، نوع ارگونومیک است. این صندلی از بروز کمر درد جلوگیری کرده و برای افراد پشت میزنشین بهترین انتخاب خواهد بود.

پایه صندلی چرخ دار ارگونومیک با خاصیت گردش حداکثری به افراد شاغل در ادارات کمک زیادی می کند. بهترین شرایط محیطی با این صندلی برای افراد کارمند ایجاد خواهد شد. احتمال واژگونی در صندلی های دارای 5 چرخ نسبت به نمونه های 3 چرخ بسیار کمتر است.

پایه صندلی فلزی

انواع پایه صندلی بر اساس چرخ ها

پایه صندلی چرخ دار دارای چرخ های لاستیکی، نایلونی و پلی پروپیلن بوده و هر کدام ویژگی های استثنایی خود را داراست. پلی پروپیلن مقاومت بسیار بالایی در برابر سایش های احتمالی داشته و برای انواع پایه صندلی فلزی و پلاستیکی استفاده می شود. جنس لاستیک چرخ ها سطح بسیار صافی در درون آن ها ایجاد می کند. نایلونی بودن چرخ اصلی پایه ها آن را برای محیط های بیمارستانی بسیار مناسب خواهد کرد.

پلی یورتان در نمونه دیگری از چرخ ها بکار رفته است. جنس این چرخ ها بسیار نرم و روان بوده و در برابر ضربات بسیار مقاوم خواهد بود. این نمونه در قالب های مختلفی طراحی خواهد شد. چرخ های پایه صندلی را می توان در واقع مهم‌ترین قطعات صندلی اداری معرفی کرد.

ویژگی های پایه صندلی چرخ دار استاندارد

پایه صندلی چرخ دار استاندارد بهتر است ویژگی های زیر را دارا باشد. در غیر این صورت نمی توان این نمونه را به عنوان یک مدل استاندارد انتخاب نمود.

چرخ هایی از جنس نایلون و لاستیک برای پایه های صندلی بکار گرفته می شود. چرخ های دارای رویه های پلاستیکی به استاندارد سازی پایه های صندلی کمک می کند.

نحوه اتصال چرخ ها در پایه صندلی چرخ دار به افزایش سطح استاندارد سازی صندلی ها کمک می کند. تعویض به موقع چرخ ها هم می تواند به استحکام سطح پایه ها کمک زیادی کند. جنس و تعداد چرخ در برقراری استاندارد در سطح پایه ها بسیار مهم است. این موارد دارای ویژگی های منحصر به فردی است که نیازمند بررسی بیشتر و دقیق تری می باشد.

برای مثال شما باید از پایه صندلی دارای چرخ های مناسب و مستحکم برای صندلی اداری استفاده کنید. لازم است قطعات صندلی اداری به صورت جداگانه در زمان خرید بررسی شوند. در این نوع پایه صندلی چرخ دار استانداردی بر روی صندلی قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.