مبلمان اداری

نحوه تمیز کردن صندلی های اداری و نگهداری از آن ها

تمیز کردن صندلی های اداری

تمیز کردن صندلی های اداری از کارهای بسیار ضروری برای این نوع تجهیزات اداری به شمار می آید. در واقع یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید برای نگهداری صحیح از این قبیل صندلی ها انجام دهید، تمیز کردن این تجهیزات است. داشتن یک صندلی ارگونومیک به شما کمک می کند تا فعالیت های خود را با تمرکز بیش تری انجام دهید.

چون بدن شما در بهترین و راحت‌ترین حالت ممکن روی صندلی قرار می گیرد. اما به طور قطع اگر این صندلی تمیز نباشد، اصلاً از نشستن روی آن احساس راحتی نخواهید کرد. این که همیشه روی یک صندلی تمیز بنشینید به شما حسی فوق العاده عالی می دهد. بنابراین حتی همین یک دلیل کافی است تا در رابطه با تمیز کردن صندلی اداری خود کوتاهی نکنید.

صندلی اداری

علت تمیز کردن صندلی های اداری چیست؟

دلایل متعددی برای تمیز کردن صندلی های اداری وجود دارند ولی عمده‌ترین آن ها را 3 مورد زیر تشکیل می دهند:

آراستگی محیط کار

تمیز کردن صندلی های اداری از کارهای بسیار ضروری برای داشتن یک صندلی اداری با ظاهری آراسته و مرتب است. بدیهی است یک محیط کاری زمانی در نگاه مراجعه کنندگان جذاب و عالی به نظر می رسد که تجهیزات اداری آن تمیز باشند.

سالم ماندن قطعات صندلی اداری

آلودگی های مختلف حتی ذرات بسیار کوچک گرد و غبار به مرور زمان به قطعات صندلی اداری آسیب می رسانند. بر همین اساس، تمیز کردن های دوره ای و از بین بردن لکه های حاصل از مایعات مختلف عمر مفید صندلی را افزایش می دهد. مثلاً مایعات مختلف با نفوذ به بافت تشک صندلی به آن آسیب می رسانند و شکل ظاهری و کیفیت آن را خراب می کنند.

اطلاع از آسیب دیدگی های صندلی

بدیهی است هر چه زودتر متوجه ایرادهای صندلی اداری خود شویم، بهتر و با هزینه کم تر می توانیم آن ایراد را برطرف کنیم. تمیز کردن صندلی های اداری به شما کمک می کند تا یک بازرسی دوره ای از همه بخش های صندلی خود داشته باشید. مثلاً اگر پایه صندلی دچار آسیبی کوچک شود، به سادگی در زمان تمیز کردن صندلی متوجه آن می شوید. بنابراین با تعمیری ساده آن را درست می کنید و به تعمیرات اساسی و احتمالاً پرداخت هزینه های زیاد تعمیر و یا تعویض نیاز ندارید. به خصوص این که این هزینه ها برای یک صندلی ارگونومیک و با کیفیت بالا مقدار کمی نیستند.

قطعات صندلی اداری

نکته مهم درباره تمیز کردن صندلی های اداری

نکته ای که درباره تمیز کردن صندلی های اداری بسیار مهم است، توجه به توضیحاتی است که عموماً به همراه صندلی وجود دارد. در واقع این توضیحات شاه کلید تمیز کردن اصولی صندلی را در اختیار شما قرار می دهند. معمولاً انواع صندلی اداری دارای یک برچسب نگهداری هستند که باید به این برچسب دقت کنید. روی این برچسب می توانید حروف W و S را به صورت جدا و یا در کنار هم ببینید. این حروف به شما نشان می دهند که چه نوع شوینده هایی را باید برای شست و شوی صندلی های اداری مورد استفاده قرار دهید.

  • حرف S: وجود این حرف روی برچسب نشان می دهد که باید از شوینده های بر پایه حلال برای تمیز کردن صندلی های اداری استفاده کنید.
  • حرف W: در صورت مشاهده این حرف روی برچسب نگهداری نصب شده بر صندلی اداری، باید شوینده هایی با پایه آب را به کار ببرید.
  • دو حرف SW یا S/W: اگر این 2 حرف در کنار هم قرار داشتند نشان می دهند که هر 2 دسته ماده شوینده برای تمیز کردن  صندلی قابل استفاده هستند. 

کلام آخر درباره تمیز کردن صندلی های اداری

تمیز کردن صندلی های اداری همان طور که گفته شد برای نگهداری از این نوع صندلی ها بسیار اهمیت دارد. با وجود این، توجه به سلامت قطعات صندلی اداری را به هیچ وجه نمی توان نادیده گرفت. زیرا با بی توجهی به این قطعه های مهم مطمئن باشید عمر مفید صندلی تان فوق العاده کوتاه خواهد شد. بنابراین حتماً سرویس های دوره ای همه این قطعات را به خاطر داشته باشید. چنانچه هر کدام از این قطعات، از پایه صندلی گرفته تا مکانیزم صندلی نیاز به تعویض داشتند، فقط به بهترین تولید کننده مراجعه کنید.

سایت وینهل یکی از این تولید کنندگان است که محصولات خود را با بالاترین کیفیت روانه بازار می کند. این تولید کننده انواع قطعات صندلی اداری محصولات خود را با جدیدترین فناوری ها طراحی و تولید می کند. به همین دلیل یکی از گزینه های بسیار عالی برای خرید قطعات صندلی اداری به شمار می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.