مبلمان اداری

تفاوت صندلی اداری با صندلی مدیریتی – ویژگی انواع مکانیزم صندلی اداری

تولید کننده انواع قطعات صندلی مدیریتی

صندلی مدیریتی و صندلی اداری چه تفاوتهایی با هم دارند؟

صندلی مدیریتی از لحاظ ساختار و ویژگی های ظاهری تفاوتهایی با صندلی های اداری دارد. مکانیزم صندلی مدیریتی با صندلی های اداری متفاوت است. یکی از مهمترین وسایلی که باید در هر شرکت و اداره‌ای وجود داشته باشد، صندلی مدیریتی است. ما به معرفی اجزای مختلف این نوع صندلی خواهیم پرداخت و تفاوت هایش با صندلی های معمولی اداری را بازگو خواهیم کرد.

ساختار صندلی مدیریتی چگونه است؟

ساختار صندلی مدیریتی که برای مدیران استفاده می شود به این شکل است که برای نشستن های طولانی مدت و کار کردن پشت میز، طراحی شده اند. شکل و ساختار آنها با قواعد علم ارگونومی تهیه و آماده شده است. اگر بخواهیم اجزا و قطعاتی که در صندلیهای مدیریتی به کار می روند را بررسی کنیم به ترتیب باید موارد زیر را عنوان کنیم:

مکانیزم صندلی مدیریتی

1) چرخ و پایه هایی که برای صندلی مدیریتی استفاده می شود، از جنس آلومینیوم و ژله ای است. هم مقاومت بالایی به صندلی می بخشند و هم حرکت و لغزیدن بر روی سطح زمین را راحت تر می کنند.

2) همه صندلی ها اعم از اداری و مدیریتی دارای مکانیزم هستند. مکانیزم صندلی به بخشی گفته می شود که بر روی آن پشتی و نشیمن گاه صندلی قرار می گیرد. در حقیقت مکانیزم قطعه ای است مکانیکی که می تواند جک و پایه را به صندلی متصل کند. ارتفاع صندلی هم با کمک جک و بر روی همین مکانیزم صندلی است که قابلیت تنظیم شدن دارد. برای صندلی های مدیریتی ارتفاع با توجه به قد مدیر تنظیم می شود. ( باید به شکلی باشد که زانو 90 درجه باشد و خون در پاها جمع نشود) زاویه گودی کمر و پشتی صندلی هم باید 110 درجه باشد.

3) جنس استفاده شده در صندلی های مدیریتی از نوعی است که بسیار راحت تر از مدل های اداری معمولی است. فومی که بر روی نشیمن‌گاه و پشتی صندلی مدل مدیریتی به کار می رود از نوع فوم سرد است. چون هم راحتی بیشتری دارد و هم دچار فرورفتگی نمی شود. عمق و ضخامتی که برای نشیمن‌گاه صندلی مدیریتی در نظر گرفته می شود باید به گونه ای باشد که فرد نه در آن فرو برود و نه حالت سخت و خشکی در نشستن به فرد القا کند. رویه ای که برای صندلی های مدل مدیریتی به کار می رود معمولا از چرم است. البته از پارچه هم استفاده می شود.

4) مکانیزم صندلی مدیریتی بر روی دسته های صندلی هم اجرایی می شود. دسته های این صندلی ها می توانند قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشند و حتی کاملا به پایین آورده شوند تا صندلی در مواقع نیاز، بدون دسته باشد.

 

تفاوت های صندلی های اداری و مدیریتی

صندلی های اداری از لحاظ میزان راحتی، در درجه بعد از صندلیهای مدیریتی قرار می گیرند. مکانیزم های به کار برده شده در مدل های مدیریتی قابلیت های بیشتری از لحاظ تنظیم ارتفاع و زاویه دارند. اما ساختار صندلی اداری اینگونه نیست. همچنین میزان فوم مورد استفاده در مدل های مدیریتی بیشتر از مدل های اداری معمولی است. به همین دلیل است که ابعاد صندلی های مدیریتی بزرگتر است و قیمت آنها هم بیشتر از نمونه های اداری معمولی است که برای کارمندان در نظر گرفته می شود. به طور کلی کیفیت مدل های مدیریتی بسیار بالاتر از انواع صندلی های اداری معمولی است.

قطعات صندلی اداری از نظر تعداد ممکن است تفاوتی با مدل های مدیریتی نداشته باشد اما مسلما از نظر نوع مکانیزم، ساختار صندلی اداری متفاوت و ساده تر است.

شرکت وینهل تولید کننده انواع قطعات صندلی مدیریتی

خوشبختانه تولیدکننده های داخلی توانسته اند بهترین و با کیفیت‌ترین قطعات صندلی اداری و همچنین صندلی مدیریتی را تولید کنند. حتی موفقیت های آنها تا آنجا پیش رفته که توانسته اند محصولات با کیفیت خود را به کشورهای دیگر هم صادر کنند.

شرکت وینهل یکی از همین تولیدکنندگان داخلی است که توانسته با تولید مکانیزمهای مورد نیاز برای انواع صندلی ها ( اعم از مکانیزمهای منشی ساده، مکانیزمهای قفل کن، مکانیزم براکت دار، انواع پایه و چرخ و…) نیاز کشور را به این نوع تولیدات برطرف نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.