مبلمان اداری

راهنمای انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان اداری

مقدمه:

 رنگ مناسب برای مبلمان اداری می تواند سخت و چالش برانگیز باشد. در واقع برای اجرای درست این مهم شما بایستی با قوانین و معیارهای مرتبط با دکوراسیون و رنگ بندی آشنایی داشته باشید. همچنین مهم است تا اولویت سنجی کنید و نیازهای خودتان را بشناسید و در نهایت با آگاهی کامل دست به انتخاب بزنید. کما اینکه انتخاب ناآگاهانه یا عجولانه می تواند باعث ایجاد پشیمانی شود و پشیمانی ممکن است به دوباره کاری منتهی گردد.  

اما جای هیچگونه نگرانی نیست. چرا که ما در اینجا هستیم تا در ارتباط با انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان اداری به شما کمک کنیم. با ما همراه باشید.

مهمترین نکات در رابطه با رنگ مناسب برای مبلمان اداری

رنگ ها نامتناهی و نامحدود هستند. از این رو انتخاب رنگ مناسب اندکی دشوار است. زمانی که با پالت رنگ نگاه می کنیم می توانیم چندین و چند رنگ مناسب را گلچین نماییم. اما آیا می توان در زمان سفارش یا خرید صندلی اداری از هر رنگی استفاده کرد؟ قطعا پاسخ منفی است. چون به غیر از فاکتور سلیقه عوامل متعددی در انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان اداری دخیل هستند. این فاکتورها و معیارها که بر بعضی از آنها می توان نام قانون را گذاشت حاصل مشاهدات و تجربیات دقیق بزرگترین و حرفه ای ترین طراحان می باشند. در ادامه بعضی از مهمترین نکات در رابطه با انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان اداری را عنوان می کنیم:

لازم است تا رنگ مبلمان و صندلی اداری شما با رنگ سایر وسایل و اجزا از جمله پارکت، کفپوش، دیوار، سقف و… هماهنگ بوده و هارمونی لازم را برقرار نماید. لازم نیست که حتما تمامی اجزا همرنگ یکدیگرباشند. بلکه گفتنی است که رنگ های مکمل یا رنگ های هم خانواده این قابلیت را دارند که هارمونی مورد نظر را برقرار سازند.

  • بهتر است از رنگ های تیره از جمله مشکی زیاد استفاده نکنید. استفاده از چنین رنگ هایی در دراز مدت تاثیرات نامطلوبی را بر روی افراد می گذارد. و حتی می تواند حسی از ناامنی را به آنها منتقل نماید. در طرف دیگر نیز شایان ذکر است که استفاده زیاد از رنگ های تند مانند قرمز نیز توصیه نمی شود.
  • استفاده زیاد از رنگ زرد توصیه نمی شود چون در دراز مدت می تواند حسی از خستگی را منتقل کند.
  • اگر فضای مورد نظر شما تاریک است انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان اداری می تواند اندکی دشوار باشد. استفاده از رنگ سبز در چنین محیط هایی کمک کننده است.
  • متریال چوب این قابلیت را دارد که حسی از سرزندگی را منتقل نماید. شما می توانید از چوب های با رنگ روشن مانند چوب گردو یا چوب راش در فضای اداری استفاده کنید.

نکات مهم درباره ی رنگ مناسب برای مبلمان اداری

  • میزهایی که رنگ تیره دارند حسی از قدرت را القا می کنند. استفاده از رنگ های تیره برای میز مناسب است اما نباید در این زمینه زیاده روی کنید.
  • استفاده از رنگ خاکستری برای محیط اداری مناسب است. این رنگ حسی از آرامش را القا می کند و در سوی دیگر این قابلیت را دارد تا به محیط جلوه ای رسمی ببخشد. اما در به کار بردن آن زیاده روی نکنید.
  • استفاده از رنگ های روشن چون آبی فیروزه ای، نارنجی، سبز، صورتی و… در محیط کاری می تواند انرژی بخش و نشاط انگیز باشد. بنابر سلیقه می توانید از این رنگ ها استفاده کنید. تحقیقات نشان داده اند که کارمندانی که در اتاق های با رنگ شاد مشغول به کار هستند نسبت به دیگر کارمندان حس بهتری دارند و این مهم عملکرد آنها را نیز افزایش می دهد.

اهمیت رنگ در فضای اداری

فضای اداری مکانی است که شما و کارمندان تان، روزانه ساعات زیادی را در آنجا به کار مشغول خواهید بود. فرقی ندارد که شغل شما چیست به هر حال تمایل دارید تا در شغل خود پیشرفت کنید و به موفقیت های متعددی دست یابید.

رنگ ها تاثیرات زیادی را بر روی احساس و روان می گذارند. بدیهی است که هر چه روحیه افراد مثبت تر و هر چه انگیزه آنها بیشتر باشد راندمان آنان در فضای کاری بهتر خواهد بود و آنها بازدهی بالاتری نیز خواهند داشت. از اینرو است که انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان اداری مهم تلقی می شود. در سوی دیگر قطعا محیط اداری با محیط مسکونی متفاوت است و طبیعتا رنگ های به کار گرفته شده در این دو محیط بایستی با یکدیگر متفاوت باشند. این دو دلیل از مهمترین دلایل اهمیت رنگ در فضای اداری هستند.

جمع بندی:

انتخاب رنگ مناسب برای فضای اداری چالش برانگیز است. از اینرو لازم است تا با قوانین مهم در این زمینه آشنایی داشته باشیم. در این نوشته بعضی از مهمترین قوانین در رابطه با انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان اداری را ذکر کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.