مبلمان اداری

مشخصات صندلی کنفرانس و ویژگی های استاندارد آن

صندلی کنفرانس

مشخصات صندلی کنفرانس و ویژگی های استاندارد آن

یکی از قسمت‌های مهم دکوراسیون داخلی محیط‌های کاری، مبلمان و صندلی‌ها است. برای این که دفتر کار حرفه‌ای و چشم نوازی داشته باشید لازم است بهترین میز و صندلی‌ها را برای آن انتخاب کنید. صندلی کنفرانس یکی از انواع پرکاربرد صندلی‌ها در محیط‌های اداری و رسمی به شمار می‌رود که انواع و مشخصه‌های گوناگونی دارد. انتخاب صندلی مناسب می‌تواند نمای کلی اتاق کنفرانس را به طور کامل تغییر دهد. با این حساب لازم است ویژگی‌های یک صندلی استاندارد و حرفه‌ای را بشناسید تا بتوانید انتخاب صحیحی داشته باشید.

پایه صندلی

صندلی کنفرانس استاندارد باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

برای این که ویژگی‌های مورد نیاز یک صندلی مناسب را بررسی کنیم باید ابتدا به کاربرد آن توجه داشته باشیم. صندلی‌های کنفرانس به طور معمول برای جلسات رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرند و افراد مختلف با ویژگی‌های جسمی متفاوت از آن‌ها استفاده خواهند کرد. به این ترتیب این نوع صندلی باید به شکلی انتخاب شود که نیازهای افراد گوناگون را برآورده سازد و همچنین برای جلسات طولانی مناسب باشد. از جمله ویژگی‌های خاص صندلی کنفرانس می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

روکش صندلی باید مناسب باشد

یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک صندلی روکش آن است. زیرا در معرض سایش فراوان و در تماس بسیار با افراد قرار دارد. به این ترتیب لازم است از جنسی مرغوب تهیه شده باشد. به طور معمول برای ساخت صندلی کنفرانس از روکش‌های چرمی استفاده می‌شود. اما استفاده از چرم درجه یک اهمیت زیادی دارد. زیرا در بسیاری از موارد فرد ساعات طولانی را روی این صندلی سپری می‌کند. با این حساب ضدتعریق بودن روکش و کیفیت مناسب آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

ارتفاع پایه صندلی باید قابل تغییر باشد

پایه‌های صندلی کنفرانس در اغلب موارد از نوع چرخ دار است. چرخ دار بودن پایه‌ها استفاده از این صندلی‌ها و جابجایی آن‌ها را بسیار آسان‌تر می‌کند. اما علاوه بر این مورد، پایه صندلی چرخ دار باید یک ویژگی مهم نیز داشته باشد و آن قابلیت تغییر ارتفاع است. زیرا همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم افرادی با ویژگی‌های جسمی متفاوت از این صندلی‌ها استفاده می‌کنند. پس لازم است ارتفاع پایه صندلی قابل تغییر باشد تا شخص بتواند پوزیشن مناسب خود را روی صندلی پیدا کند.

 قطعات صندلی اداری باید باکیفیت باشد

کیفیت بالای وسایل و مبلمان مورد استفاده در دفتر کار شما می‌تواند نشان دهنده حرفه‌ای بودن شما باشد. این موضوع حتی در مورد صندلی کنفرانس نیز صدق می‌کند. قطعات فلزی از جمله پایه صندلی چرخ دار باید از فلزی مرغوب ساخته شده باشند تا به مرور زمان و در اثر استفاده طولانی مدت دچار آسیب نشوند. قسمت‌های نشیمن، دسته‌ها و پشتی صندلی نیز باید از بهترین مواد و روکش‌ها ساخته شده باشند. در غیر اینصورت بعد از مدت کوتاهی شاهد ساییدگی، پارگی و یا تغییر فرم آن‌ها خواهید بود.

 

پایه صندلی چرخ دار

مکانیزم صندلی اداری باید مطابق با ارگونومی بدن طراحی شده باشد

اگر بخواهیم سلامتی افراد را در اولویت اول قرار دهیم تطابق ویژگی‌های صندلی کنفرانس با ارگونومی بدن انسان، مهم‌ترین ویژگی برای استاندارد بودن آن محسوب می‌شود. برای مثال تنظیم ارتفاع پایه که در بخش‌های قبل درباره آن صحبت شد جنبه‌ای از این تطابق به شمار می‌رود. اما قطعات صندلی اداری باید از جنبه‌های دیگر نیز متناسب با ساختار بدن انسان طراحی شده باشند. برای مثال دسته صندلی یکی از بخش‌های مهم آن است که کمک می‌کند افراد هنگام نشستن جایگاه مناسبی برای قرار دادن دست‌ها داشته باشند. همچنین فرم پشتی صندلی باید متناسب با قوس کمر باشد تا با نشستن‌های طولانی، شخص دچار درد در ناحیه کمر نشود.

صندلی استاندارد باید وزن مناسبی داشته باشد

یکی از نکاتی که شاید هنگام خرید صندلی کنفرانس کمتر به آن توجه داشته باشید، وزن صندلی است. سنگین بودن بیش از حد باعث می‌شود جابجایی صندلی کار دشواری باشد. از طرفی سبک بودن بیش از اندازه نیز موجب می‌گردد تعادل صندلی کم باشد و با هر تکان جزئی، جابجا شود یا حتی روی زمین بیفتد. با این حساب مکانیزم صندلی اداری باید بر اساس تعادل و حمل آسان طراحی  شده باشد تا افراد در استفاده از آن با سختی مواجه نشوند.

انتخاب و خرید بهترین صندلی کنفرانس

موارد گفته شده در بالا از جمله مهم‌ترین ویژگی‌هایی هستند که می‌توان برای یک صندلی استاندارد برشمرد. با این حال بهترین راه برای انتخاب و خرید صندلی و مبلمان اداری مناسب، مشورت با کارشناسان این حوزه است. گروه صنعتی وینهل که در حوزه تولید انواع مکانیزم و قطعات صندلی اداری مشغول فعالیت است، از بالاترین استانداردها برای ارائه خدمات و محصولات خود بهره می‌برد. با مراجعه به مشاوران وینهل می‌توانید با توجه به بودجه مورد نظر خود، بهترین صندلی کنفرانس را انتخاب و خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.