مبلمان اداری

تفاوت مکانیزم صندلی سینکرون و مکانیزم معمولی

مکانیزم صندلی

مکانیزم سینکرون یک قطعه‌ی مکانیکی در صندلی های اداری است. با کمک این قطعه می توان به راحتی هرچه تمام تر پشتی و نشیمن گاه را تنظیم کرد. همچنین با وجود این قطعه افراد می توانند به بهترین نحو از صندلی اداری استفاده کنند و بسیار کمتر از قبل دچار عوارضی از جمله کمر درد و دیسک کمر و… شوند. در این نوشته از این قطعه و مزیت های وجود آن بیشتر خواهیم گفت.

سینکرون نام دیگر مکانیزم صندلی است. این بخش وظیفه دارد تا زاویه و همینطور ارتفاع را تنظیم نموده و کیفیت نشیمنگاه و پشتی صندلی را تضمین نماید.

این ساختار چه وظایفی را شامل می شود؟

  • بواسطه‌ی مکانیزم سینکرون می توان ارتفاع جک را تنظیم نمود.
  • با استفاده از مکانیزم براکت دار پشتی و نشیمن گاه می توانند بصورت همزمان و غیر همزمان تنظیم شده و به حرکت درآیند.
  • با بهره از آن می توان پشتی صندلی را قفل کرد و موقعیت آن را تنظیم نمود.
  • مکانیزم سینکرون کمک می کند تا فشار پشتی وارده بر کمر فرد تنظیم شود.
  • با کمک این مکانیزم در بعضی از مدل ها می توان حرکت دورانی و خطی صندلی را کنترل کرد.

قطعات صندلی اداری

مکانیزم سینکرون و مکانیزم معمولی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

همانطور که گفته شد مکانیزم های سینکرون توسط قطعات صندلی اداری ایجاد می شوند. براکت مهم‌ترین قطعه در بوجود آوردن این مکانیزم است.  وجود این قطعه باعث می شود صندلی در جهت ها و با حالت های مختلف تنظیم شود. علاوه بر سینکرون مکانیزم های دیگری نیز برای صندلی اداری تعبیه شده اند. تیلت یکی از این مکانیزم ها است. مکانیزم بدون براکت نام دیگر تیلت است. باید گفت که این مکانیزم وظیفه دارد تا به صورت همزمان پشتی و نشیمنگاه صندلی را تنظیم نموده و زاویه ثابت میان این دو بخش صندلی اداری را حفظ نماید. در واقع با وجود این مکانیزم صندلی حرکت ثابتی خواهد داشت و نمی توان هر دو بخش پشتی و نشیمن گاه را بصورت مستقل و جداگانه تنظیم نمود. با این تفاسیر می توان مکانیزم سینکرون را ایده آل‌ترین حالت برای تنظیم صندلی در نظر گرفت. چون هرچه شما آزادی عمل بیشتری در تنظیم قطعات صندلی داشته باشید در زمان استفاده از آن راحتی بیشتری را احساس خواهید کرد.

مکانیزم L در صندلی اداری:

در رابطه با مکانیزم صندلی اگر سینکرون را مجموعه ای از مکانیزم های مختلف در نظر بگیریم مکانیزم L یکی از مهمترین اعضای این مجموعه قلمداد خواهد شد. گفتنی است که این مکانیزم آزادی عمل بسیاری را برای کاربر فراهم می کند و تنوع زیادی را برای استفاده به کاربران ارائه خواهد داد.

مکانیزم صندلی

مکانیزم صندلی اداری را از کجا تهیه کنیم؟

همانطور که گفته شد وجود مکانیزم صندلی برای سلامت جسم و بدن بسیار مهم است. خبر خوش اینجاست که شما می توانید مکانیزم مورد نظرتان را تهیه نموده و این قطعه را از شرکت های تولیدی مکانیزم صندلی خریداری کنید.

برای تهیه این مهم می توانید به شرکت وینل، تولید کننده انواع مکانیزم و قطعات صندلی اداری اعتماد کنید و این قطعه ی مهم را از آنجا خریداری نمایید. لازم به ذکر است که این شرکت از سال 1377 قدم در عرصه ی صنعت گذاشته است و با طراحی و تولید قطعات و کیت ها از جمله تولیدکنندگان اصلی صندلی‌ و مبلمان استاندارد اداری می باشد.

سخن آخر:

در این نوشته از مکانیزم صندلی گفتیم. اگر در اداره کار می کنید به احتمال زیادی تایم زیادی از روزتان را روی صندلی اداری خواهید نشست. درست است که نشستن استراحت زیادی را به کمر و پاها می دهد اما اگر درست ننشینیم این تفکر نتیجه ی کاملا معکوسی خواهد داشت. لذا اگر صندلی ما خوب و راحت نباشد کمرمان در معرض آسیب های متعددی قرار خواهد گرفت. از اینرو درست نشستن و بر جای خوب تکیه دادن بسیار مهم است. بشر امروزه با کمک علم ارگونومیک توانسته ابزارآلاتی را بسازد که به او کمک می کنند تا از سلامتی اش مراقبت بیشتری به عمل آورد.

گفتنی است که صندلی اداری بدون مکانیزم هیچ تفاوتی با یک صندلی عادی ندارد. از اینرو بشر مکانیزم سینکرون را اختراع کرده تا از سلامتی جسم بیشتر مراقبت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.