مبلمان اداری

آشنایی و معرفی انواع قطعات صندلی اداری

قطعات صندلی اداری

استفاده از مناسب‌ترین قطعات صندلی اداری تاثیر بسزایی در کیفیت و راحتی این صندلی‌ها دارد. در صورتی که درباره قطعات و اجزای مختلف این صندلی‌ها اطلاعات کافی داشته باشید، قطعا می‌توانید خرید رضایت‌بخشی را تجربه کنید. از این رو در این مبحث قصد داریم با معرفی انواع قطعات صندلی، شما را در انتخاب و خرید کمک کنیم.

معرفی قطعات صندلی اداری

حال درصدد معرفی قطعات صندلی اداری هستیم و به میزان اهمیت و نوع استفاده آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 1. مکانیزم صندلی‌های اداری
 2. جک صندلی‌های اداری
 3. پایه صندلی‌های اداری
 4. چرخ صندلی‌های اداری
 5. پشت‌سری صندلی‌های اداری
 6. دسته صندلی‌های اداری
 7. پد دسته صندلی‌های اداری
 8. پوشش جک صندلی‌های اداری
 9. پشتیبان کمری صندلی‌های اداری

مکانیزم صندلی‌های اداری

از مهم‌ترین قطعات صندلی اداری، مکانیزم صندلی است که این قطعه را با توجه به نوع صندلی و کاربری آن، انتخاب می‌کنند. این قطعه کمک می‌کند تا شما بتوانید در هنگام استفاده از صندلی، آن را به موقعیت ارگونومی دلخواه خود تغییر داده و تنظیم کنید. در واقع تولیدی مکانیزم صندلی این قطعه را در انواع مختلفی تولید کرده که در این بخش به آن اشاره می‌کنیم:

 • مکانیزم صندلی هماهنگ
 • مکانیزم صندلی تماس دائم
 • مکانیزم صندلی زانویی
 • مکانیزم صندلی کنترل وزن
 • مکانیزم صندلی تعادل بدن
 • مکانیزم صندلی پشتیبان کمر

لوازم صنعتی

قطعات صندلی اداری و جک

یکی دیگر از قطعات صندلی اداری، جک صندلی است. جک صندلی را بین پایه و کفی صندلی تعبیه کرده و به منظور بالا و پایین بردن صندلی استفاده می‌کنند. با این قطعه کاربران می توانند ارتفاع صندلی خود را به طور دلخواه تنظیم کرده و به حالت راحت تبدیل کنند. از آنجا که جک صندلی در کیفیت‌های متفاوتی در بازار وجود دارد، قیمت‌های آن نیز تفاوت دارد.

پایه صندلی چرخ دار

پایه صندلی اداری به عنوان دیگر قطعه مورد استفاده در صندلی‌های اداری است که باعث حرکت صندلی می‌شود. برخی از صندلی‌‌ها از پایه صندلی چرخ‌ دار برخوردار هستند و اغلب آن‌ها پایه‌های 5 پر دارند. به طور کلی، پایه‌های صندلی را در 3 جنس متنوع تولید می‌کنند که از قرار زیر هستند:

 • پایه‌های صندلی فولادی
 • پایه‌های صندلی آلومینیومی
 • پایه‌های صندلی پلی پروپیلن

چرخ صندلی‌های اداری

چرخ‌های صندلی اداری را به پایه‌های صندلی وصل می‌کنند تا صندلی امکان حرکت راحت را داشته باشد. چرخ‌های صندلی را با توجه به جنس و طبقه‌بندی، انتخاب و مورد استفاده قرار می‌دهند. انواع چرخ‌های صندلی اداری به ترتیب زیر هستند:

 • چرخ‌های صندلی نرم
 • چرخ‌های صندلی سخت
 • چرخ‌های صندلی جفت

پشت‌سری صندلی اداری

یکی از مهم‌ترین قطعات صندلی اداری، پشت‌سری است که در هنگام انتخاب و خرید صندلی باید موردتوجه قرار بگیرد. با توجه به اینکه کاربران ساعات زیادی را روی صندلی اداری می‌نشینند، ممکن است بیشتر از سایرین دچار کمر درد و گردن درد شوند. این قطعه قابلیت تنظیم دارد و با توجه به ارتفاع مناسب برای هر کاربر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دسته از مهم‌ترین قطعات صندلی اداری

در صورتی که دسته‌های صندلی اداری استاندارد باشند، میزان خستگی شانه‌ها و گردن کاربر در حین کار با کامپیوتر کاهش پیدا می‌کند. در برخی از صندلی‌ها، این قطعه قابلیت تنظیم دارد و کاربر می‌تواند آن را تنظیم کند. این قطعه همانند قطعات دیگر از انواع مختلفی برخوردار است که از قرار زیر هستند:

 • دسته صندلی حلقه‌ای
 • دسته صندلی T شکل
 • دسته صندلی قابل برداشت

مکانیزم صندلی

پد دسته صندلی اداری

پد دسته صندلی اداری یکی دیگر از قطعات صندلی اداری است که به کاهش خستگی دست کاربر و جلوگیری از بروز درد کمک بسزایی می‌کند. پد دسته صندلی می‌تواند علاوه بر افزایش ارگونومی، به زیبایی ظاهری صندلی نیز کمک ‌کند.

پوشش جک صندلی اداری

پوشش جک صندلی اداری قطعه‌ای است که به منظور حفاظت از جک صندلی اضافه می‌شود. این قطعه می‌تواند از جک صندلی در برابر انواع آلودگی‌ها، گرد و خاک و هر گونه آسیب جلوگیری ‌کند و طول عمر صندلی را افزایش دهد.

قطعات صندلی اداری و پشتیبان کمری

پشتیبان کمری صندلی اداری به عنوان دیگر قطعات صندلی بوده که از بروز هر گونه درد و فشار در گردن و کمر کاربر جلوگیری می‌کند. این قطعه نیز قابلیت تنظیم ارتفاع متناسب با نیاز کاربر را داراست.

جمع‌بندی

قطعات صندلی اداری شامل چندین مورد است که در این بحث به همه موارد آن اشاره کردیم. این قطعات را می‌توان در کیفیت‌های متفاوت در فروشگاه‌های لوازم صنعتی یافت و خریداری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.