مبلمان اداری

صندلی گیمینگ – ویژگی انواع صندلی های گیمینگ

صندلی گیمینگ

صندلی گیمینگ به چه نوع صندلی گفته می شود؟

صندلی گیمینگ نوع ارتقاء یافته صندلی بازیهای کامپیوتری است. این صندلی تمام ویژگیهای یک صندلی ارگونومیک و استاندارد را دارد. افرادی که زمان زیادی را روی صندلی می نشینند انتخاب این نوع صندلی برای آنها یک انتخاب بدون نقص است. به این دلیل که در بیشتر مدلهای این صندلی فرم بدن در حالت اصولی خود قرار می گیرد و کاربر بعد از نشستن های طولانی احساس خستگی و ناراحتی ندارد.

ویژگی های این نوع صندلی

 از جمله ویژگی انواع صندلی های گیمینگ می توان به داشتن نشیمنگاه شیب دار برای راحت بودن کاربر، پشتی برآمده و اسپرت و وجود بالشتک هایی مخصوص کمر و سر اشاره کرد. وجود این بالشتک ها سبب حفظ ساختار درست بدن هنگام نشستن می شوند.

از دیگر ویژگی انواع صندلی گیمینگ داشتن دسته هایی است که می توان آنها در چندین جهت با ارتفاع دلخواه تنظیم کرد. علاوه بر این، این نوع صندلی در مقایسه با دیگر صندلی های اداری در صورت تمایل بیشتر خوابیده می شود. ویژگی خوابیدن صندلی در نوع گیمینگ برای گیمرها اهمیت زیادی دارد. این ویژگی سبب می شود که کاربر در نحوه نشستن خود هنگام بازی کردن آزاد باشد.

پایه صندلی چرخ دار

انواع صندلی گیمینگ و ویژگی آنها

صندلی گیمینگ دارای انواع مختلفی مانند چرخ دار، کنسولی، زمینی و ریسینگ گیم است.

* صندلی چرخ دار گیمینگ: این نوع صندلی دارای یک دسته است که امکان تنظیم ارتفاع را برای کاربر فراهم می کند. در این مدل پایه صندلی چرخ دار است و به همین دلیل حرکت کردن با آن بسیار راحت است. اغلب افراد این صندلی را با عنوان صندلی مسابقه ای نیز می شناسند.

* صندلی مدل کنسولی: به صندلی کنسولی صندلی واکر هم گفته می شود. معمولا گیمرهایی که با کنسول بازی می کنند از این نوع صندلی استفاده می کنند.

صندلی گیمینگ زمینی: در واقع این مدل از صندلی گیمینگ از مدلهای به روز است. یکی از مزیت های این نوع صندلی این است که می توان بدون پشتی هم از آن استفاده کرد. در این مدل صندلی یک کفی و دو گوشواره طراحی شده که کاربر می تواند خیلی راحت به گوشواره ها تکیه دهد و از بازی خود لذت ببرد.

صندلی ریسینگ گیم گیمینگ: این نوع صندلی از مدرن ترین نوع صندلی های گیمینگ  محسوب می شود. البته این نوع صندلی به دلیل مدرن بودن از نظر قیمت در مقایسه با دیگر مدلهای موجود قیمت بالاتری دارد.

لوازم صنعتی

نکاتی در رابطه با انتخاب و خرید صندلی گیمینگ

برای اینکه هنگام خرید یک صندلی گیمینگ یک انتخاب درست داشته باشیم باید نکاتی را در این انتخاب در نظر گرفت. ازجمله این نکات شامل مواردی است که در ادامه به آنها اشاره می شود.

* یکی از نکات مهم در انتخاب این نوع صندلی داشتن ویژگیهای صندلی ارگونومیک است. دلیل اهمیت ارگونومیک بودن صندلی این است که در صورت نشستن کمر و ستون فقرات کاربر در حالت درست و اصولی  قرار بگیرد.

* داشتن پشتی قابل تنظیم نیز یکی دیگر از نکاتی است که باید در انتخاب صندلی گیمینگ در نظر گرفت. البته بهتر است پشتی انتخاب شود که متحرک باشد به این دلیل که در هنگام خستگی کاربر با حرکت دادن پشتی به سمت عقب کمی استراحت کند.

* بهتر است که صندلی دارای پشتی مختص کمر باشد. چون این پشتی سبب پر شدن گودی کمر می شود و مانع به وجود آمدن مشکلاتی مانند کمر درد در دراز مدت می شود.

* ارتفاع یک صندلی استاندارد گیم باید با توجه به قد کاربر قابل تنظیم باشد. به همین دلیل باید به این مورد قبل از خرید حتما توجه کرد.

* نکته دیگر توجه به پایه صندلی است. بهتر است پایه صندلی چرخ دار باشد. چون سبب راحتی در حرکت می شود.

* جنس روکش صندلی نیز از دیگر نکات در خرید این محصول است. جنس روکش باید به نحوی باشد که کاربر در نشستن های طولانی احساس تعریق نداشته باشد.

* یکی از نکات بسیار مهم در خرید این نوع صندلی کیفیت تمام قطعات صندلی است. چنانچه هر کدام از قطعات صندلی دارای کیفیت استاندارد نباشند ممکن است در کاهش کیفیت صندلی موثر باشد. جهت اطمینان خاطر از کیفیت یک صندلی بهتر است که کلیه قطعات از یک برند معتبر و با کیفیت باشد.

یکی از تولید کنندگان معتبر در زمینه تولید انواع لوازم صندلی شرکت وینهل است. این شرکت کلیه لوازم صندلی را از مواد مرغوب تولید می کند. به نحوی که کیفیت این لوازم قابل مقایسه با نمونه های معتبر خارجی است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.